Menu
Your Cart

Ca-Zn-Mg 120 tab - GYMBEAM

Ca-Zn-Mg 120 tab - GYMBEAM
Doručenie do zásielkovne zdarma od 60 €
Doručenie kuriérom do 24-48H zdarma od 70 €
Doručenie do EÚ zasielkovne len 3,50 €, od 100 € zdarma
DARČEK ZDARMA KAŽDÉMU:
0-30€: ISOACTIVE drink 31g na 500ml nápoja
od 30€: PROTEINOVÁ TYČINKA 50g + ISOACTIVE drink 31g na 500ml nápoja
od 60€: 2x PROTEINOVÁ TYČINKA 50g
 • Stav: vypredané
 • Vernostné body: 3
 • Model: Ca-Zn-Mg 120 tab - GYMBEAM
Videné: 777
5,76€
10,00€
Cena vo vernostných bodoch: 120

Ca-Zn-Mg je komplex minerálov - vápnik, zinok a horčík, ktoré sú nevyhnutné pre správnu činnosť organizmu. Tieto nenahraditeľné minerálne látky sú potrebné pre zdravé kosti a zuby, normálne fungovanie svalov a svalových sťahov, ako aj normálny energetický metabolizmus. Podporujú riadnu zrážanlivosť krvi, upravujú krvný tlak a hladinu cholesterolu. Zlepšujú spánok, prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpanosti, posilňujú imunitný a nervový systém. 

Ca-Zn-Mg: kombinácia minerálov vápnik, horčík a zinok pre správnu činnosť organizmu, zdravé kosti a normálnu funkciu svalov

Ca-Zn-Mg je kombinácia minerálov - vápnik, zinok a horčík, ktoré sú nevyhnutné pre správnu činnosť organizmu. Tieto nenahraditeľné minerálne látky sú potrebné pre zdravé kosti, normálne fungovanie svalov a riadnu zrážanlivosť krvi. 


Vápnik je jedným z najdôležitejších minerálov v tele a je stavebným prvkom zubov a kostí. Spomaľuje úbytok kostnej hmoty [1]znižuje riziko zlomenín, chráni pred bolesťami kĺbov, reumatickými zápalmi kĺbov a zmenami kostí. [2] Podieľa sa na funkcii buniek, svalových sťahoch, prenose nervových impulzov a zrážaní krvi. Znižuje krvný tlak [3]zlepšuje hojenie, prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a správnej činnosti svalov, vrátane srdca. Ukľudňuje nervy, chráni pred nespavosťou, nervozitou, a udržiava zdravú aj pokožku.

 
ca-zn-mg gymbeam - vápnik pre zdravie kostí

 

Horčík je jedným z najdôležitejších vnútrobunkových minerálnych látok a zohráva dôležitú funkciu v mnochých telesných funkciach, vrátane tvorby zubov, kostí [4] a svalových sťahov. Pomáha udržiavať zdravé zuby, chráni zubnú sklovinu a zvyšuje odolnosť voči zubným kazom.[5][6] Je dôležitý pre nervy, prenáša nervové impulzy, dokonca zlepšuje aj pamäť a úsudok. Pozitívne vplýva na trávenie, upravuje cholesterol [7]reguluje funkciu štítnej žľazy, upravuje krvný tlak a zlepšuje aj srdečnú činnosť. [8][9] Navyše, zlepšuje spánok [10][11]prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, k normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej činnosti svalov. 

 
ca-zn-mg gymbeam - horčík magnézium pre správnu funkciu svalov

 

Zinok je nevyhnutný pre každú bunku v tele - je koncentrovaný vo svaloch, kostiach, koži, obličkách, podžalúdkovej žľaze, očiach, u mužov v prostate. Dôležitú úlohu zohráva pri syntéze kolagénu, bielkovín, inzulínu a podporuje produkciu hormónov štítnej žľazy. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi [12]zabezpečuje správnu funkciu reprodukčných orgánov - zvyšuje aj tvorbu testosterónu a spermií u mužov[13][14][15] Posilňuje imunitný systém, zvyšuje odolnosť voči infekciám a pôsob ako prevencia proti chrípke. [16][17] Pozitívne vplýva aj na nechty, vlasy a pleť [18][19], podporuje hojenie rán, aktívne tiež chráni bunky pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom, znižuje tvorbu zápalov, ekzémov a rôznych kožných ochorení. [20]

 
ca-zn-mg gymbeam - zinok pre celkové zdravie

 

Ca-Zn-Mg a jeho účinky

 • prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
 • podporuje zdravie kostí, chrupaviek a zubov
 • podporuje činnosť svalov a svalové sťahy
 • podporuje činnosť srdca a upravuje krvný tlak
 • upravuje hladinu inzulínu
 • prispieva k zníženiu únavy a vyčerpanosti
 • podporuje funkciu pohlavných orgánov
 • podporuje činnosť nervového systému
 • podporuje imunitný systém a chráni pred chrípkou
 • urýchľuje hojenie rán, vredov, zranení, pooperačných rán a jaziev
 • pozitívne vplýva na pokožku, vlasy a nechty

 

Zloženie

Uhličitan vápenatý, dikalciumfosfát, protihrudkujúca látka (mikrokryštalická celulóza), oxid horečnatý, objemové činidlo (hydroxypropyl metyl celulóza), hydrochlorid kyseliny glutámovej, kremík, emulgátor (stearát horečnatý), kyselina stearová, oxid zinočnatý, síran meďnatý, kyselina boritá.

 

Dávkovanie

Užívajte 1 tabletu denne a zapite dostatočným množstvom vody.

 

Tabuľka nutričných hodnôt


Nutričné hodnoty

1 dávka (1 tab)

Vápnik

333 mg

Zinok

5 mg

Horčík

117 mg

Fosfor

83 mg

Meď

0,33 mg

Bór

33 μg

Kremík

6,7 mg

Hydrochlorid kyseliny L-glutámovej

33 mg


Upozornenie

Neužívajte, ak ste alergický na ktorúkoľvek zložku lieku. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí, pri izbovej teplote (5-30°C), v uzavretom obale, na suchom mieste. Chráňte pred svetlom a vlhkosťou.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!