Menu
Your Cart

HMB 750mg 150 tbl - GymBeam

HMB 750mg 150 tbl - GymBeam
Doručenie do zásielkovne zdarma od 60 €
Doručenie kuriérom do 24-48H zdarma od 70 €
Doručenie do EÚ zasielkovne len 3,50 €, od 100 € zdarma
DARČEK ZDARMA KAŽDÉMU:
0-30€: ISOACTIVE drink 31g na 500ml nápoja
od 30€: PROTEINOVÁ TYČINKA 50g + ISOACTIVE drink 31g na 500ml nápoja
od 60€: 2x PROTEINOVÁ TYČINKA 50g
 • Stav: vypredané
 • Vernostné body: 12
 • Model: HMB 750mg 150 tbl - GymBeam
Videné: 2321
9,40€
18,50€
Cena vo vernostných bodoch: 250

HMB je výživový doplnok, metabolit jednej z najdôležitejších aminokyselín- leucín, ktorá napomáha raste a udržiavaniu svalovej hmoty. HMB má anabolické a antikatabolické účinkychráni svalovú hmotu, podporuje rast svalstva a sily, ako aj regeneráciu, zvyšuje výdrž a podporuje spaľovanie tuku. Je vhodný pre každý typ športu. 

HMB - pomôže prispôsobiť sa fyzickej záťaži a zlepšuje športový výkon

HMB alebo β-hydroxy-β-metylbutyrát je metabolit vetvenej aminokyseliny- leucín. Aj napriek tomu, že tento príliš chemický názov neznie veľmi lákavo, má prírodný pôvod. Tvorí sa v svalovej bunke ako výsledný produkt rozpadu jednej z najdôležitejších aminokyselín, leucín. Práve táto aminokyselina je v športovej výžive považovaná za najsilnejšiu antikatabolickú aminokyselinu, ktorá obmedzuje tvorbu katabolického hormónu kortizolu.

 

Hlavnou funkciou a vlastnosťou leucínu je zvýšenie anabolizmu. HMB je výživový doplnok, ktorý napomáha prispôsobeniu sa ľudského organizmu na zvýšenú fyzickú záťaž. Je preto ideálnym doplnok pre každého športovca, ako aj športovcov s vysoko intenzívnym tréningom, ktorý môže spôsobovať bolesti svalov v pravidelných intervaloch.  Je jedným z pomerne často skúmaných doplnkov výživy, ktorý podobne ako kreatín preukázateľne zlepšuje športový výkon

 
hmb gymbeam

 

Ako vám môže HMB pomôcť?

Svaly sú po náročnom tréningu často zničené, čo spôsobuje rozpad svalových vlákien. HMB, metabolit leucínu, pomáha zabrániť odbúravaniu bielkovín a katabolizmu. Zvýšený príjem proteínu a aminokyselín po tréningu napomôže nahradiť stratené bielkoviny a budovaniu ďalších. Avšak HMB signalizuje svalovým bunkám zachovanie súčasných svalov, a tým podporuje tiež rast svalovej hmoty, rýchlejší rozvoj svalstva a regeneráciu. HMB má za následok budovanie svalovej hmoty, svalovej sily a vytrvalosti.  

 

Účinky HMB od Gym Beam

 • zmierňuje poškodenie svalových buniek, má antikatabolické účinky,
 • skracuje dobu zotavovania sa a zrýchľuje regeneráciu,
 • podporuje rast svalovej hmoty a sily, má anabolické účinky,
 • napomáha prispôsobeniu sa ľudského organizmu na zvýšenú fyzickú záťaž,
 • zlepšuje vytrvalosť pri vytrvalostnom tréningu,
 • napomáha redukcii telesného tuku,
 • zabraňuje úbytku svalovej hmoty a chráni svaly,
 • znižuje krvný tlak, 
 • napomáha udržiavať pozitívnu dusíkovú bilanciu,
 • povzbudzuje obranyschopnosť organizmu v stavoch vypätia a záťaže,
 • reguluje hladiny cholesterolu.

 

Pre koho je HMB určené?

HMB od Gym Beam je vhodný doplnok výživy pre športovcov, ktorí sa podieľajú na vysokointenzívnych tréningoch spôsobujúcu im bolesti svalov v pravidelných intervaloch. Sú ideálne aj pre tých, ktorí sa venujú športom, ako je kulturistika, bodybuilding, cross fit, gymnastika, futbal a vytrvalostné športy.

 

Zloženie

β-hydroxy-β-metylbutyrát (1 kapsula obsahuje 750 mg)

 

Dávkovanie

Odporúčame konzumovať 3 g (4 kapsuly) denne, a to buď naraz (ihneď po skončení tréningu) alebo rozdelené do dvoch dávok počas dňa, najideálnejšie 30 až 60 minút pred športovým výkonom a druhú dávku hneď po výkone. Pre kulturistov s telesnou hmotnosťou viac ako 100 kg sa denná dávka pohybuje medzi 5-6 g.

 

S čím HMB kombinovať?

Veľmi dobrá je kombinácia HMB a Glutamín, čo je aminokyselina so silným antikatabolickým účinkom. Táto kombinácia má výborné ochranné vlastnosti pre zaťažované svaly. Často sa však kombinuje aj s Kreatínom, čo je vhodné hlavne pri silovo- objemovom tréningu.

 

Tabuľka nutričných hodnôt


Nutričné hodnoty

1 dávka (4 tab)

HMB (β-hydroxy-β-metylbutyrát)

3 g


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!